Пошук
  • Мережа "АНТС"

Українська громадська делегація обговорила важливі питання у США

Українська громадська делегація провела зустрічі в Національній раді безпеки, Державному департаменті та Міністерстві оборони США, Сенаті та Палаті представників Конгресу США, у провідних аналітичних центрах, що займаються питаннями Росії та України. Основними питаннями, що обговорювалися, були перспективи вступу України до НАТО та ЄС, реформи та боротьба з корупцією теперішньої адміністрації президента Зеленського, в контексті деолігархізації та глобальної протидії корупції.

Зустрічі відбулись 10-15 травня 2021 року в рамках візиту лідерок та лідерів громадянського суспільства до столиці США міста Вашингтона. Серед громадських діячів учасниками були Ганна Гопко, засновниця АНТС та голова Комітету у закордонних справах ВР України (2014-2019), Дарія Каленюк, виконавча директорка Центру протидії корупції, Оксана Романюк, виконавча директорка Інституту масової інформації та членкиня Наглядової Ради Суспільного телебачення, та Олександра Матвійчук, голова Ради Центру громадянських свобод. Політичну сферу представила Анастасія Радіна, народний депутат України і голова комітету по боротьбі з корупцією ВР України (2019-). До делегації також входив Остап Кривдик, керівник напрямку «Україна і світ» Аналітичного центру УКУ, учасник ініціативи АНТС, експерт з міжнародної безпеки.

Обговорювалися можливості протидії російському проєкту «Північний потік-2» через продовження та розширення санкцій, зокрема, через подальші рішення Конгресу США. Зростання анти-американської та анти-байденівської пропаганди в Україні, що відбулося синхронно з посиленням груп російських військ та обстрілів на фронті, також було в центрі дискусії. Окремо було наголошено на проблемі політв‘язнів Кремля, зокрема і в окупованих Криму та Донбасі, з тим, щоб це питання також було включене в порядок денний майбутньої зустрічі між президентом США Байденом та президентом РФ Путіним. Насамкінець, питання переслідування релігійних спільнот та використання російськими олігархами меморіалу «Бабин яр» як гуманітарної зброї в гібридній війні.

Також, у продовження візиту 24 травня 2021 року відбулася онлайн-зустріч із сенатором Шелдоном Вайтгаузом, членом Гельсінського комітету Конгресу США, де основним акцентом стали питання прав людини, зокрема політв‘язнів Кремля, а також релігійних переслідувань на окупованих територіях. Очікується ще ряд онлайн-зустрічей з тими американськими політиками, участь в яких була неможлива через протипандемічні обмеження.10 перегляд0 коментар